Debian був в якості основної ОС на моєму комп’ютері 3 роки. За цей час я досить чудово його вивчив.
Але наразі я ставлю такі вимоги до мого домашнього ПК:
1) Можливість використання останніх версій програм, які не відносяться до веб-сервера (FileZilla, Inkscape, Gimp, DeaDBeeF, Firefox, LibreOffice) та встановлювати їх з репозиторія, а не збирати самостійно, чи запускати як portable-варіанти.
2) Можливість залишити на сервері стабільні версії програмного забезпечення, яке чудово працює. Адже я вирішив, що переводити свої проекти на PHP7 ще рано.
3) Можливість бекапу сервера (як колишній системний адміністратор - я не довіряю вінчестерам, якщо вони не працюють в RAID-масиві)
4) Можливість плавного переїзду (спочатку налаштую та перевірити, а потім міняти ОС на домашньому ПК)
Я встановлював різні більш-менш солідні безкоштовні дистрибутиви на віртуальній машині та на ноутбуці дружини для вивчення та тестування. Спочатку це були OpenSUSE, Linux Mint, Manjaro та Fedora. Колись давно я ставив в віртуальній машині Arch Linux. Тоді встановлення цього представника світу Linux виявилось мені тяжким. Не то що б це було складно, але я не розумів чому він немає графічного чи псевдо-графічного інтерфейсу встановлення. І звісно ж віддав перевагу спочатку Ubuntu, а потім Debian, які ставляться в декілька кліків. Але щоб мати право про щось говорити - це потрібно спробувати. Тому я вирішив встановити і Gentoo щоб відчути ту всю "міць", про яку стільки написано в Інтернет.
І коли я скомпілював декілька разів Gentoo на слабенькому ноутбуці, а він в кінцевому результаті і не запрацював так як слід - я зрозумів що встановлення Arch Linux - це квіточки.
Ця система насправді дуже проста і зрозуміла. А близько 40% команд, які я використовував при встановленні Gentoo - використовуються і при встановленні Arch Linux.
Склалося такі відчуття, що під час встановлення і налаштування протягом 2 тижнів цього дистрибутиву я дізнався про Linux більше, ніж за 7 років користування linux-ом до цього. Я зрозумів що це той дистрибутив, з яким я хочу пов’язати життя мого ПК :)
Що мені сподобалось:
- Rolling release
- Легкість процесу збирання пакетів з AUR (в порівнянні зі збиранням пакетів .deb - це небо і земля)
- Можливість видаляти пакети KDE, якими не користуюсь
- Швидкість роботи менеджера пакетів pacman
- Розуміння що я роблю і для чого
Тому логічно, що в мене з'явилося бажання відділити на логічному рівні сервер від місця розробки. Необхідно було щось знайти таке, щоб можливо було сервер встановити в віртуальній машині, а своє середовище розробки запускати на основному комп’ютері. Тоді я б зміг в якості ОС для сервера використовувати Debian 8, а в якості ОС для основного ПК - Arch Linux. Причому сервер має працювати без графічного оточення в цілях економії оперативної пам’яті.
Оскільки вже звик, що в світі linux - можливо все, то почав свій пошук в Інтернет із FTP, SFTP, Samba, спільні папки VirtualBox...
І тут мені трапилась стаття
Виртуальная машина, как сервер для web-разработки.
Це саме те що я шукав. Використання NFS дозволить налаштувати все саме так, як мені потрібно. Я отримаю можливість бекапу всього сервера (файл *.vdi). Також я зможу забезпечити плавний переїзд (спочатку налаштую та перевірю все в VirtualBox, а потім зможу змінити Debian на основному ПК на Arch Linux).
Далі про те, як я це робив...