субота, 6 лютого 2021 р.

Відвідування ТЕС, що працює на біомасі у м. Переяслав: деякі фото та відео

То був би не я, якщо б після відвідання ТЕС не поділився доступними мені фотознімками :) Розміщую їх на сторінках свого не зовсім тематичного блогу, адже тут зручніше викласти фото в хронологічному порядку і зробити до них підписи.
При вході на територію відразу бачимо трубу.

Дим чи пара?

Так це виглядає з землі (відео).

ТЕС працює на спалюванні деревної тріски. Зі слів генерального директора підприємства, наразі близько 60-70% використовується привозної тріски і 30-40% тріски отримується із некондиційного лісоматеріалу. На підприємство приїздить спеціальна машина для перебивання дерев на тріску.
Ось так виглядає некондиційна деревина

Хоча більшість спиляних дерев і не виглядають трухлими і сухими, проте важко уявити якесь інше використання даних стволів (хоча б із-за їх малого діаметра).
Деревна тріска

Деревна тріска автомобілем завозиться в приймальний бункер

Тріска з допомогою похилого транспортера, шнека та ще одного похилого транспортера через потужний магніт і вібросито з допомогою норії подається наверх. Далі по стрічковому транспортеру тріска потрапляє в банки для зберігання деревної тріски

З допомогою повністю автоматизованих складів (німецька технологія, відео)

тріска подається на похилий транспортер, що веде в приміщення котельні.

Під час екскурсії генеральний директор детально пояснював процеси. Ось пояснення одного із десятків процесів на виробництві (відео)

Відведення золи в контейнер

Інший тип золи в іншому контейнері

Один із етапів підготовки води для котла виглядає так (відео)


Парова турбіна


Піднімаємося все вище і вище


 А це паровий барабан ("серце котла"), де вода відділяється від пари.


За нашої присутності станція працювала приблизно на 70% від своєї потужності



Ще трішки фото






Пожежна насосна станція (голландська технологія зберігання води для запобіганню її замерзанню при від'ємній температурі).

І насамкінець про фільтри (відео)

Ці фото і відео є, мабуть, лише десятою частиною того, що побачили учасники екскурсії "вживу". Дякую генеральному директору підприємства за виділення власного часу у вихідний день для проведення екскурсії! Дякую персоналу підприємства Югенергопромтранс за супровід екскурсії!

Незрозумілою для мене лишилася розбіжність в інформації про час роботи станції в Великобританії від генерального директора зі знайденою мною раніше (акт на сайті НКРЕКП, с.6: "Продавец обязуется продать, а покупатель обязуется купить электростанцию бывшую в употреблении с 2010 по 2014 годы, пригодную к употреблению по назначению"). Копія акту тут
Але навіть це, не вплинуло на мої враження від відвідування даного підприємства. А враження в мене позитивні.  Це високотехнологічне підприємство. Тут піклуються як про екологію так і про персонал, а саме це і було предметом моєї цікавості.

Коротко для тих, хто багато не любить читати: з труби йде пар, сніг на території підприємства білий.








Немає коментарів:

Дописати коментар